Hashtag: “Grafiky od Cisarove ťa prenesú na najkrajšie miesta Slovenska.“

Adam a Linda sú manželským párom, ktorý pandémiu využil vo svoj prospech. Rozbehli vlastný projekt Cisarove, ktorý je charakteristický kvalitou, krásnymi farbami a jedinečnými motívmi miest, ktoré potešia každého Slováka. Grafiky, ktoré v rámci projektu vznikajú zdobia príbytky a robia radosť. Ako sa manželia k zaujímavému projektu dostali a aké sú ich ďalšie plány? Aj o tom sme hovorili v našom rozhovore.

Jedinečný nápad zhmotnili počas karantény

Umenie má mnoho podôb a vedia to aj Adam s Lindou. Ak si zástanca názoru, že ľudia by sa mali dopĺňať, máme pre teba ďalší skvelý príklad. Ako totiž Linda vysvetľuje, k umeniu a všetkému kreatívnemu má blízko od detstva. „Mala som blízko k tancu, spevu, hudbe. Ale kreslenie bolo disciplínou, ktorá mi nikdy nešla. Ak ma niekto dostane ako parťáka pri hre Acitivity a padne na mňa kreslenie, vopred vie, že sme prehrali,“ smeje sa.

Aj Adama umenie ako také prenasledovalo už od detstva. „Kreslenie a maľovanie boli mojou dennou rutinou a spomínam si, že v mojich školských zošitoch bolo viac nakreslených obrázkov ako napísaných poznámok,“ vysvetľuje. Neskôr sa do Adamovho života zapojila aj hudba a už desať rokov tieto odvetvia kombinuje.

Nápad vytvárať jedinečné grafiky vznikol už dávnejšie, ale zhmotniť sa ho podarilo počas prvej vlny pandémie. „Vtedy som si uvedomila, že všetci sa sústredia na domácnosť, v ktorej trávia neúmerne veľa času,“ spomína Linda. Celá cesta k prvej jedinečnej grafike bola veľmi rýchla. „Určite sme spočiatku nerozmýšľali nad kolekciami či sériami. Riadili sme sa skôr pocitom, vykreovali sme jednu grafiku s tým, že dáme vytlačiť zopár kúskov,“ hovorí Adam. Dodáva, že rozhodnutie bolo jasné – ak o grafiky nebude záujem, rozdajú ich kamarátom a rodine ako darčeky.

Množstvo mravčej práce

Samozrejme, mať nápad zďaleka nestačí a napriek tomu, že sa manželom podarilo projekt Cisarove rýchlo uviesť do života, skrýva sa za ním množstvo práce. „Projekt sme spustili za pomoci entuziazmu nás oboch relatívne ľahko. Náročnejšie je držať ho stále živý a atraktívny,“ objasňuje Adam. Zákazníci vidia na webe či sociálnych sieťach to pekné a vizuálne atraktívne, no aj za tým sa skrýva množstvo mravčej práce„Okrem grafickej stránky a výroby to zahŕňa aj komunikáciu ohľadom objednávok s každým zákazníkom individuálne, ich balenie a následnú distribúciu.

Chceme byť presvedčení, že zákazník dostane produkt v stopercentnom stave, a preto prejde každý jeden fyzicky našimi rukami.“

Už prvé reakcie od ľudí na zaujímavú novinku boli veľmi pozitívne. „Myslím, že je to hlavný dôvod, prečo sme vytrvali a prečo tvoríme ďalej. Veľmi nás to posúva, ale asi je to taký prirodzený flow,“ reaguje Linda. „Po vypredaní prvej grafiky sme sa cítili nezastaviteľní,“ smeje sa, „Bola to naozaj veľká radosť a povedali sme si, že síce nevieme dokedy, ale asi to má zmysel. Aspoň zatiaľ, kým to baví vás aj nás.“